Archiwum

STRAJK - informacja dla podróżnych i klientów

Niestety negocjacje w ramach sporu zbiorowego Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Pomimo ogłoszenia decyzji o strajku z dużym wyprzedzeniem pracodawcy zmarnowali ten czas. Tak jak się spodziewaliśmy, zamiast rozwiązać problem pracodawcy zajęli się brutalną walką z naszymi związkami zawodowymi. Mobbing pracowników, inwigilacja działaczy związkowych i bezpardonowe łamanie ustawy o związkach zawodowych zajęło pracodawcom tyle czasu, że nie wystarczyło go na merytoryczne rozmowy.

Szanowni podróżni!
Strajk, który zostaliśmy zmuszeni przeprowadzić w dniu 06.03.2008r. w godzinach 7.00 – 9.00 nie jest wymierzony przeciwko Wam.
Zrobiliśmy wszystko aby go uniknąć, jednak pracodawcy postawili na konfrontację. My kolejarze walczymy o byt naszych rodzin i godną zapłatę za odpowiedzialną pracę związaną z państwa bezpieczeństwem.
Podwyżki płac nie mają odbyć się poprzez wzrost cen biletów ale przez poprawienie jakości usług i dostosowanie przewozów do potrzeb podróżnych przez co z usług kolei skorzysta więcej podróżnych a my będziemy mogli efektywnie pracować i godnie zarabiać.
Licząc na wyrozumiałość przepraszamy za utrudnienia w podróży spowodowane strajkiem.

KRAJOWY KOMITET STRAJKOWY KKZZ
 

« powrót drukuj powiadom znajomego