Sektor Infrastruktury

Strajk ostrzegawczy Katowice/Bydgoszcz 06.11.2008

Strajk Ostrzegawczy w Katowicach

Dnia 06.11.2008 roku w Katowicach odbyła się kolejna pikieta połączona z przeprowadzonym dwugodzinnym, czynnym strajkiem ostrzegawczym, zorganizowanym przez kolejowe związki zawodowe na terenie węzła Katowickiego.
Członkowie kolejowych Związków Zawodowych spotkali się przed godziną 9:30 w punkcie zbornym i po krótkim przedstawieniu sytuacji związanej z pracami nad Ustawą o emeryturach pomostowych przeszli pod budynek nastawni dysponującej w Katowicach w celu kontynuowania pikiety stacjonarnej bez wchodzenia na tory i ich blokowania. Od godziny 10:10 do 11:40 dyżurni ruchu nastawni dysponującej wstrzymali ruch pociągów.
Około godziny 11:40 organizatorzy podziękowali zebranym za przybycie i rozwiązali pikietę. O godzinie 11:45 wznowiony został ruch pociągów a przedstawiciele kolejowych Związków Zawodowych biorących w proteście udali się do Wojewody Śląskiego, któremu wręczono Petycję adresowaną do Premiera Rządu RP Pana Donalda Tuska. W proteście w Katowicach wzięło udział około 500 osób.
Tego samego dnia około godziny 12:00 podobna akcja protestacyjna została przeprowadzona w Bydgoszczy. Dnia 07.11.2008 roku spotyka się w Warszawie Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy Kolejarzy, który podejmie decyzje co dalszego trybu postępowania.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z przeprowadzonego protestu.
Materiał przygował
Jerzy Oleszak
Przewodniczący SI ZZDR PKP
 

« powrót drukuj powiadom znajomego