Archiwum

Pakt gwarancji pracowniczych.

Dzisiaj odbyło się spotkanie central związkowych w sprawie paktu gwarancji pracowniczych dla pracowników Spółek w których planowany jest proces prywatyzacyjny.
Efektem tego spotkania jest wspólne stanowisko podpisane między innymi przez ZZDR PKP, którego treść zamieszczamy poniżej:

P. Maria Wasiak
p.o. Prezesa PKP S.A.

Kolejowe Związki zawodowe informują ze warunkiem prywatyzacji PNI (Przedsiębiorstwo napraw Infrastruktury) jest uzgodnienie paktu gwarancji pracowniczych w wersji przedstawionej przez związki zawodowe w dniu 08.02.20011r. i wpisanie go jako integralnej części umowy prywatyzacyjnej.

Podjecie działań zmierzających do prywatyzacji tej spółki bez spełnienia powyższego warunku oznaczać będzie ogłoszenie przez Kolejowe Związki Zawodowe strajku Generalnego na całej sieci PKP.

W związku z decyzją rządu z 01.03.2011 w sprawie sprzedaży większościowych udziałów w Spółce PKP Cargo kolejowe związki zawodowe informują, że nie ma zgody społecznej na taką formę prywatyzacji. Kontynuacja działań właścicielskich będzie skutkowała ogłoszeniem strajku na całej sieci PKP. Żądamy wycofania się z planów sprzedaży większościowych udziałów Spółki PKP Cargo w nieprzekraczalnym terminie do 16.03.2011.

do wiadomości
Minister Infrastruktury


--------------------------------------------
informację przygotował
Marian Łuczków
 

« powrót drukuj powiadom znajomego