Sektor Infrastruktury

Emerytury pomostowe raz jeszcze.

Witam Wszystkich !!!

Przesyłam ponownie w załączeniu treść Projektu Rządowego Ustawy o Emeryturach pomostowych dla ułatwienia, wklejone zostały oznaczone kolorami treści odnośników do innych aktów prawnych, na które powołuje się Ustawa o emeryturach pomostowych.
Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią Rządowego projektu Ustawy. Kiedy to zrobicie sami dojdziecie do odpowiednich wniosków?
Ten projekt służy wyłącznie temu, aby wielu grup zawodowych a w tym kolejarzy tak naprawdę pozbawić możliwości skorzystania z uprawnień do emerytur pomostowych a nie jak twierdzi Rząd żeby im je nadać. Projekt ten jest projektem Rządowym, który nie był konsultowany w ramach prac komisji trójstronnej, który nie uwzględnia zgłaszanych przez Związki Zawodowe i część parlamentarzystów uwag i poprawek.
Rząd nie podjął też rozmów na temat Projektu Obywatelskiego Ustawy o Emeryturach pomostowych, pod którym ponad 700 000 Polaków złożyło swój podpis, traktując sprawę tak jakby owego projektu w ogóle nie było. Po co więc Konstytucja i prawo? Dla kogo ono jest?
Na wyrażaną przez stronę społeczną wolę rozmów, przedstawiciele Rządu RP odpowiedzieli lekceważeniem i próbą skłócenia społeczeństwa, skłócenia grup zawodowych, skłócenia tych nieuprawnionych do Pomostówek z tymi, którzy teoretycznie mogliby z nich skorzystać, zareagował też wyrażaną w lekceważący sposób agresją i próbą zastraszenia wszystkich związków zawodowych.
Dlatego apelujemy do wszystkich o czynne wspieranie wszelkich działań zmierzających do zmuszenia strony Rządowej, aby ta podjęła merytoryczne rozmowy. Pamiętajcie, że gra idzie o bardzo wysoką stawkę, o waszą i waszych bliskich przyszłość.
Zwracam szczególną uwagę wszystkich czytających projekt na zapisy artykułu 4 ww. projektu. W projekcie ustawy znalazły się zaznaczone odpowiednimi kolorami:
1/ Kolorem czarnym (podstawowym ) napisana jest treść projektu Ustawy
2/ Kolorem zielonym oznaczone są rodzaje prac zawarte w załącznikach numer 1 i 2 do „Ustawy o emeryturach pomostowych”
3/ Kolorem czerwonym oznaczono odnośniki do „Ustawy o emeryturach i rentach z FUS”
4/ Kolorem niebieskim zaznaczone są odnośniki do „Ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych”
5/ Zwróćcie też szczególną uwagę na odnośniki zaznaczone kolorem czerwonym w Uzasadnieniu do projektu Ustawy.
Jerzy Oleszak
Przewodniczący
SI ZZDR PKP
 

« powrót drukuj powiadom znajomego