Sektor Infrastruktury » >>>CZERWIEC 2015<<<

Nowy rewelacyjny pomysł "MYŚLICIELI" z Centrali PKP PLK S.A.

Po raz kolejny zwracamy uwagę na podejmowane przez pracodawcę próby zatrudniania na przykład na 1/4 czy 1/2 etatu na posterunkach techniczno ruchowych emerytowanych dyżurnych ruchu. Pracowników tych poleca się zatrudniać w niedziele lub w dni w których inni pracownicy mogliby wypracować godziny nadliczbowe. Są to praktyki naszym zdaniem bardzo niebezpieczne z jednej strony i szkodliwe z drugiej i to zarówno dla emerytów jak też dla czynnych pracowników.

Każdy emerytowany dyżurny, nastawniczy, dróżnik przejazdowy musi mieć świadomość, że w każdej chwili może się coś wydarzyć, może dojść do wykolejenia czy nie zamknięcia rogatek i taki pracownik zatrudniony na 1/2 czy 1/4 etatu ponosić będzie nie 1/2 czy 1/4 odpowiedzialności ale pełną odpowiedzialność za ewentualne skutki np. wykolejenia.

Bardzo ważnym jest aby uświadomić naszym kolegom emerytom żeby nie podejmowali się zatrudnienia w proponowanej przez pracodawcę formie oraz to, że nikt się nad nimi, ze strony pracodawcy, nie będzie "litował" w razie jakichkolwiek wydarzeń, strat czy też w najgorszym wypadku śmierci osób trzecich.

Mając na względzie fakt, że w dniu 09 czerwca 2015 roku rozpoczyna się proces karny dyżurnych ruchu, którzy są oskarżani o spowodowanie katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, niech nasi emerytowani koledzy zastanowią się czy warto narażać siebie, swoją i swoich bliskich przyszłość, mając wypracowaną po kilkudziesięciu latach ciężkiej i odpowiedzialnej pracy emeryturę !?

Uważamy takie działania pracodawcy jako bardzo niebezpieczne eksperymenty, na które pozwalają sobie tylko tacy ludzie którzy za nic maja odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

W razie wypadku przecież to nie oni będą odpowiadać i jak zwykle umyją ręce lub co najwyżej pójdą uzdrawiać kolejną spółkę.
Poniżej pismo interwencyjne w tej sprawie podpisane przez centrale związkowe działające w Spółce.
 
 

« powrót drukuj powiadom znajomego